Novinky

Naše balení je přátelské k životnímu prostředí!

Proč je ideální začít kompostovat od r2020

Skvělá zpráva pro milovníky čisté planety, naše balení je přátelské k životnímu prostředí!

Pokud jde o snižování odpadu a ochranu životního prostředí, plastové obaly jsou pro kosmetický průmysl již desetiletí prokletím. Máme však několik zajímavých zpráv – náš oblíbený bestseller Collagen Shots bude nyní k dispozici v kompostovatelných kapsách, a bude ho následovat více našich produktů!

Pro nás, v rejuvenated, to byla neuvěřitelná cesta za poslední desetiletí – ale vždy se snažíme dělat více pro naše zákazníky i pro planetu obecně. Uvědomovali jsme si naléhavé problémy týkající se životního prostředí a věděli jsme, že je čas udělat konečně víc. Ačkoliv při hledání ekologických výrobních metod je třeba překonat několik překážek, děláme vše, co je v našich silách, abychom pomohli vytvořit lepší svět pro nás a naše budoucí generace. Proto jsme se rozhodli, proč nezačít s balením našich nejprodávanějších kosmetických doplňků do kompostovatelných obalů?

Jak již fanoušci tohoto produktu vědí, Collagen Shots je známý tím, že dokáže transformovat vaši pokožku a zanechat ji vypnutou a zářící – my jsme však chtěli, aby byl k dispozici v obalech, které by nekončily znečišťováním oceánu ani na skládce. (Skládka je účelová stavba, kde jsou smetí uskladněny takovým způsobem, že nepřicházejí do styku s vlhkostí ani vzduchem, takže se na rozdíl od kompostu příliš nerozkládají.)

Na výrobě těchto kompostovatelných kapes proto pracujeme již více než dva roky, protože jsme chtěli dosáhnout skutečnou alternativu k plastovým obalem. A co víc, plastové odměrky se postupně vyřazují z oběhu během následujících 3 měsíců. To vám poskytne čas na uchování si původních a v budoucnu budete mít možnost koupit si kovovou verzi. Zjistíte také, že čajová lžička je skvělá odměrka. Naším cílem je být do konce roku 2020 bez plastů, zapojit se do rostoucího množství ekologických značek krásy – a doufejme, že tam, kde se nacházíme, nás bude následovat i zbytek odvětví!

Jak funguje naše balení

Abychom zajistili, že se vám naše výrobky dostanou v perfektním stavu, potřebujeme trvalou plastovou alternativu, abychom se ujistili, že náš super produkt Collagen Shots je chráněn před kyslíkem a vodní párou, což může způsobit jeho znehodnocení. Plast je obvykle první volbou pro tento účel (proto ho používá tolik výrobců!). Náš speciální nový kompostovatelný obal má třívrstvý laminát s přírodními lepidly, které fungují stejně jako plasty – ale pak je můžete použít na výživu půdy!
Naše sáčky jsou kompatibilní s normami EU pro kompostovatelnost, jakož i s certifikací Vinçotte OK Compost pro domácí kompostování. Když je už nepoužíváte, můžete je hodit do koše na kompost nebo do kompostu a přirozeně se rozloží (bohužel je nemůžete uložit do své zahrady nebo do sběrných nádob na sběr potravinového odpadu). Zkontrolujte si, zda ve vaší oblasti nejsou nějaké další sběrná místa).

Proč je kompostování tak důležité?

Není žádným tajemstvím, že množství plastového odpadu, které dusí naši planetu a ničí ekosystémy a volně žijící zvířata, je vážným problémem. V roce 2016 obsahovala Zemi přes sedm miliard lidí a vyprodukovala více než 320 milionů tun plastu (odhaduje se, že do roku 2034 se objem zdvojnásobí), zatímco 8 milionů kusů tohoto plastu se dostalo do našich oceánů. Proto hnutí jako „péče o pleť s nulovým odpadem“ a „makeup s nulovým odpadem“ získávají na síle – a jedním ze způsobů, jak se vypořádat se snížením množství přebytečného odpadu, je jeho kompostování.

Je kompostovatelný výrobek lepší než biologicky rozložitelný?

Krátká odpověď zní ano! Možná si myslíte, že „kompostovatelné“ a „biologicky rozložitelné“ znamenají totéž – ve skutečnosti jsou však zcela odlišné. Stručně řečeno, vše kompostovatelné je biologicky rozložitelné, ale ne všechno biologicky rozložitelné je kompostovatelné. Plastové balení může být biologicky rozložitelné, ale stále jej lze vyrobit z toxických materiálů – „biologicky rozložitelný“ znamená, že se tyto materiály rozpadají rychleji, ale stále jsou znečišťující vůči prostředí.

Na druhé straně, aby bylo něco kompostovatelné, musí být složeny z organických látek (takže nic syntetického, jako je plast nebo cokoliv, co obsahuje toxické chemikálie). Jakmile ho umístíte do kompostu, rozloží se na mikroorganismy (plus přátelský hmyz, červy a šneky by mu také mohly pomoci!), Které se živí rozpadajícím se detritem a přeměňují ho na půdu bohatou na minerály a živiny nebo „humus“. Je to ideální řešení na pomoc při pěstování plodin, zahradních rostlin a stromů- čímž se stává mnohem cennějším než obyčejná půda. Kompost také funguje jako houba, která čerpá a zadržuje vodu ze vzduchu a po srážkách, takže rostliny mohou zůstat hydratované bez nutnosti dodatečného zalévání, takže v konečném důsledku produkujeme méně odpadu.

Může se kompostovatelný obal recyklovat?

Teoreticky ano, ale ukládání kompostovatelných obalů by nemělo být do běžného recyklačního koše s ostatními papíry, protože některé kompostovatelné materiály nebudou recyklovat. Kompostování se liší od recyklace a je energeticky účinnější, protože vyžaduje méně zdrojů. Pokud se nad tím zamyslíte, recyklace papíru a jiných obalů zahrnuje recyklační nádoby; nákladní auta, které ho dopraví do recyklačního závodu; různé strojní zařízení; jakož i chemikálie na chemické čištění, které zbaví odpad všeho inkoustu. Ale pokud jde o kompostování, jednoduše ho vložíte do kompostovací nádoby a zbytek užitečných mikrobů a strašidelných tvorů se už postará o zbytek práce!

Mnoho místních úřadů je již poměrně informovaných a nabízí služby kompostování a i když žijete v bytě, můžete využít mini kompostéry, dostupné již od 15,00 GBP.

Mohu hodit kompostovatelný obal do koše?

Materiál, který používáme, se na skládce rozloží, ale bude mu to trvat déle než v kompostu. Kompostování je mnohem zelenější alternativa, protože vyživuje půdu, aby rostliny mohly růst a planetě jako celku se daří mnohem lépe.

Co potřebuji na kompostování?

Prostředí přátelské ke kompostu musí být teplé, poměrně vlhké s množstvím kyslíku. Recycle Now má vynikající příručku pro začátečníky – pro lidi, kteří chtějí kompostovat ve své domácnosti nebo mít místo na dvoře na kompost. V opačném případě požádejte místní úřady nebo komunitní centrum o radu ohledně kompostování a sbírání odpadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *